Interludium* kurze i reklama zielononóżki

No hej, dziś garść spraw różnych, ale wątek kurzy też poruszam, zapraszam:

Podziękowania

Ten kurzy temat najwyraźniej trafił w miękkie, bo po ostatnim wpisie na wsparcie na patronajcie zdecydowało się rekordowo dużo osób, czyli aż troje! Dziękuję Przemysławowi, Annie i Aleksandrze, ale również Grzegorzowi, któremu jeszcze na tych łamach za wsparcie nie podziękowałem. Chcących zasilić to grono, a także kasę projektu BackToEden.pl, informuję, że na dole jest taki guzik, który powinien to ułatwić.


Ale nie samymi pieniędzmi żyje człowiek! Dzięki też za wszystkie miłe słowa, które od Was dostaję, że działacie i zakładacie ogródki – to dla mnie bardzo ważna informacja zwrotna, że to pisanie ma sens i nie wysyłam w próżnię, tylko ktoś to czyta! Dzięki!

Kury – zmiany w spisie treści

Wydaje się, że nie wyrobię się ze zbudowaniem kurnika 6.0 przed świętami, głównie dlatego, że chciałbym rzecz udokumentować foto, a może i wideo, a do tego musi być odpowiednie światło i takie tam. Dlatego kurnik będzie się robić i dokumentować, a w międzyczasie wyślę Wam te artykuły, które nie wymagają takich zaawansowanych działań. Aha, byłbym zapomniał, jakbym w międzyczasie zamilkł, to pewnie dlatego, że Klara urodziła dzidziusia i zaczęło się rodzinne pławienie w radości, łamane przez walka o przetrwanie. Więc zanoście modły o dobry poród i w dobrym czasie (żebym zdążył z tym kurnikiem, kurka! ;))

Drzewka

Kilka osób pytało o drzewka, rozmawiałem z kim trzeba i mam potwierdzenie, że sezon już się zaczął i można zamawiać pakiety na wiosenne sadzenie. Wyślę więc jeszcze raz maila z informacją, jak dokonać zamówienia, jeśli Cię to nie interesuje, to proszę, po prostu go nie czytaj 🙂 Dzięki!

Meeega Wielka Prośba

Ale najpierw garść statystyk:

  • Biuletyn BackToEden.pl istnieje już od roku.
  • Napisałem jakieś 25 artykułów (trochę mało, ale to nie z lenistwa; widzę, że przeszacowałem swoje możliwości deklarując, że będę pisać raz w tygodniu. Ale zobaczcie, jak kury dodały mi skrzydeł – leci artykuł za artykułem!
  • Udało mi się dotrzeć z przesłaniem ogrodniczym do prawie 400 osób, bez żadnych komercyjnych reklam, zapraszając głównie znajomych, więc nie jest źle.
  • Maile czyta regularnie ok. 40% tej grupy, czyli jakieś 150 osób. To jakieś 140 razy więcej, niż byłbym w stanie obsłużyć nieinternetowo, twarzą w twarz. Czyli jest dobrze, ale z pewnością mogłoby to być 200, 300 i 1000 razy więcej!
  • Wypisało się raptem 6 osób, mam nadzieję, że niczym ich nie uraziłem i nie umarli z nudów.

I teraz ta Meeega Wielka Prośba

Jeśli czytasz tego maila i inne – to bardzo Cię proszę, zaproś jedną (1!) osobę, którą ta tematyka może zainteresować. Mam nadzieję, że udało mi się przez ostatni rok udowodnić, że nic nikomu nie próbuję wciskać, tylko przekazuję konkrety, i bez żenady możesz BackToEden.pl polecić znajomej osobie. Jeśli wszyscy czytający tak zrobią, to nasza społeczność urośnie do 500 osób, a potem do 1000 i w końcu rajskie ogródki zaleją Polskę i wszyscy będziemy szczęśliwi.

Artykuł merytoryczny

Ale żeby nie poprzestać na takim zupełnie techniczno-ogłoszeniowym poziomie, to przyjmij proszę artykuł z tych zamierzchłych czasów, kiedy biuletyn BackToEden.pl był wysyłany z mojego gmaila do 30 osób spośród najbliższej rodziny i znajomych, i wyglądał mniej-więcej tak:

Tumbleweed GIFs - Get the best GIF on GIPHY

Tak było. A oto artykuł:

Więcej o tym, gdzie i jak kupić pierwsze kury napiszę niebawem.

Jakbym już nic nie napisał przed Wielkanocą, to przyjmij proszę życzenia radości Zmartwychwstania dla Ciebie i Twoich bliskich.

Paweł

* Żeby nie wyjść na niedouka, sprawdziłem, czy moje rozumienie słowa pokrywa się z rzeczywistością. Definicja utwierdza mnie w przekonaniu, że intuicja mnie nie zawiodła, cytuję:

„interludium – (w teatrze średniowiecznym) krótka, komiczna wstawka sceniczna odgrywana w przerwach pomiędzy częściami misterium”.

W następnym odcinku wracamy do kurzego misterium!

Dodaj komentarz